Kada tikėjimas bus paremtas Dievo galybe?
1Kor 2,1-5
Kai pas jus, broliai, lankiausi, buvau atėjęs skelbti jums Dievo slėpinio ne iškilnia kalba ar išmintimi. Mat buvau pasiryžęs tarp jūsų nežinoti nieko kito, tik Jėzų Kristų, ir tą nukryžiuotą. Aš buvau pas jus silpnas, virpantis iš baimės. Mano kalba ir mano skelbimas buvo ne įtikinantys išminties žodžiai, o Dvasios galybės parodymas, kad jūsų tikėjimas remtųsi ne žmonių išmintimi, bet Dievo galybe.
Įžanga. Korintiečiai turėjo problemą. Jie nebuvo vieningi, nes pamiršo pačius svarbiausius dalykus. Jų tikėjimas rėmėsi ne Kristumi, bet žmonėmis. Kiekvienas galime pakliūti į tokius spąstus, nes mums įprasta gyventi savo jėgomis. Tačiau krikščioniu būti savo pastangomis neįmanoma.
1) Tikėjimas bus paremtas Dievo galybe, kada Dievo žodis skelbiamas ne iškilnia klaba ar išmintimi. (1) Pagonys Korinte buvo įpratę prie didelių pasisakymų, žinojo apie oratorinį meną. Ir buvo greiti klausytis gražių žodžių, kurie neverčia pasijausti nepatogiai. Juk lengva klausytis kalbos, kurioje daug gėrio, patriotiškumo, pagyrimo. Juk malonu, kai pamokslo metu galima numigti, pailsėti. Kiekvienas kalbėtojas žino tai ir yra gundomas padaryti viską, kad tik klausytojai nemiegotų. Yra gerai budėti kalbant, tačiau greitai galima pamiršti Žodį ir pradėti eiti žadintuvo pareigas. Kada esi per daug susirūpinęs savo kalbėjimo būdu, gali greitai pamiršti svarbiausią - Dievo žodį. Dievo slėpiniai turi būti skelbiami kaip Dievo slėpiniai, o ne priemonė patraukti klausytojų dėmesį į save.
2) Tikėjimas bus paremtas Dievo galybe, kada skelbiamas Jėzus Kristus nukryžiuotas. (2) Ką reiškia žmonėms Kristaus nukryžiavimas? Jau anksčiau Paulius sakė, kad pagonims Kristaus istorija yra kvailystė. Jiems nesuvokiama kaip numirėlis gali prisikelti ir kodėl reikia juo tikėti. Tačiau tikintiesiems Jėzus Kristus yra Dievo sūnus.
Todėl Kristus ant kryžiaus, tai galas žmogaus didybei. Tai mirtis už mūsų nuodėmes. Tai išpirkta mūsų kaltė. Tai mūsų naujo nesavanaudiško gyvenimo pradžia 2 Kor 5,15 . Tai kelias atviras pas Dievą Heb 10,19-20. Gal 2,20. Tai taika su Dievu. Kol 1,20. Ef 1,6-7. Tai prisikėlimo galia. Tai mūsų išlaisvinimas iš mirties. Tai mūsų išgelbėjimas iš teismo. Tai mūsų išlaisvinimas iš dabartinio pikto amžiaus. Gal1,4. Tai sunaikinta Šėtono galia. Heb 2,14-15. Tai nusidėjėlio išgelbėjimas Rom 5,8.
3) Tikėjimas bus paremtas Dievo galybe, kada pamokslininkas yra nusižemininęs. (3) Paulius liudija, kad jis buvo silpnas ir išsigandęs. Kiekvienoje vietoje kur tik jis pamokslavo, jo laukė pasipriešinimas, smurtas ir patyčios. Niekam nepatinka toks gyvenimas. Bet tikinčiajam paklusnumas Viešpačiui yra pats svarbiausias dalykas. Esame Kristaus nupirkti ir kelio atgal nėra. Mūsų garbė būti silpniem, nes tada Kristus yra išaukštintas mumyse. Juk Dievo dėka esame Kristuje Jėzuje, kuris mums tapo iš Jo kylančia išmintimi, teisumu, pašventinimu ir atpirkimu, kad niekas nesigirtų savimi. Paulius nebijojo pasakyti, kad yra silpnas, ligotas, išsigandęs. Bet pasaulyje taip nėra. Žmonės slepia savo silpnumus, nori pasirodyti stiprūs ir drąsūs. Kiekvienas, turėtų būti savo akyse silpnas.
4) Tikėjimas bus paremtas Dievo galybe, kada pamokslaujama ne įtikinančiais žodžiais, bet Dvasios galybe. (4) Ką reiškia įtikinančiais žodžiais? Tai bandymas įrodyti kuo tiki savo pastangomis, savo patirtimi, savo pasaulėžiūra. Bet nepamirškime, kad Jėzus sakė Jon 6,44: Niekas negali ateiti pas mane, jei mane pasiuntęs Tėvas jo nepatraukia; ir tą aš prikelsiu paskutiniąją dieną. Pranašų parašyta: Ir visi bus mokomi Dievo. Kas išgirdo iš Tėvo ir pasimokė, ateina pas mane. Taigi, matome, kad Dievas įtikina, pakviečia, įrodo. PVZ. Mat 5-7 skaitome Jėzaus mokymą nuo kalno. Kai Jėzus baigė tas kalbas, minios stebėjosi jo mokslu, nes jis mokė ne kaip jų Rašto aiškintojai, bet kaip turintis galią. Kodėl Jėzaus žodžiai buvo su galia? Ar jis hipnotizavo žmones? Ar tai buvo mistinė jėga, kuri veikė žmones? Ar tai buvo žemiškos išminties įrodinėjimai? Ne. Todėl, kad Jis skelbė žmonėms Dievo mokslą, o ne Rašto žinovų klaidamokslius. Ir Nikodemui Jėzus sakė (Jon 3.11): Iš tiesų , iš tiesų sakau tau: mes kalbame, ką žinome, ir liudijame, ką matėme, tik jūs nepriimate mūsų liudijimo. Jėzus kalbėjo žinomus dalykus. Jis pastoviai kartojo: PARAŠYTA...
5) Skelbimo vaisius – tikėjimas paremtas Dievo galybe. (5) aiškiai matome, kad tikėjimas yra Dievo žodžio skelbimo pasekmė. Dievo žodis yra Dievo galybė. Dievo žodis yra Dvasios žodis. Todėl Dievo žodžio skelbimas-pamokslavimas yra būtinas ir gyvybiškai svarbus. Nes pamokslavimas atveda žmogų prie tikėjimo Rom 10,17 Kiekvienas, kuris šaukiasi Viešpaties vardo, bus išgelbėtas. Kaipgi jie šauksis to, kurio neįtikėjo? Kaipgi įtikės tą, apie kurį negirdėjo? Kaip išgirs be skelbėjo?...Taigi, tikėjimas – iš klausymo, klausymas – kai skelbiamas Kristaus žodis. Dievas aiškiai sako, kad jei neskelbiamas Kristaus žodis, nebus išgelbstinčio tikėjimo. Todėl velnias ir taip puola tikinčiuosius, bandydamas atitraukti juos nuo Biblijos skaitymo, mokinimosi ir pamokslų klausymo. Todėl budėkime ir nepraleiskime savo susirinkimų. Kodėl daugelis neateinate 10 val išgirsti Dievo žodžio? Juk sekmadienis yra Viešpaties diena. Kodėl neišnaudojus jo tam, kad augtumėte Dievo pažinimu? Pagalvokite apie tai. Pribėgęs Pilypas išgirdo eunuchą skaitant pranašą Izaiją ir paklausė: 'Ar ir supranti ką skaitąs? ' šis atsiliepė: "Kaip galiu suprasti, jei man niekas nepaaiškina?!" Tuomet atvėręs lūpas ir pradėjęs nuo to skirsnio, Pilypas jam paskelbė gerąją naujieną apie Jėzų Apd 8,26-39. AMEN.
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą